Blog > Komentarze do wpisu

Pra-pra-pra-myszka komputerowa

 

Zapomnijcie na chwilę o nowoczesnych technologiach, wymażcie z pamięci wymyślne bezprzewodowe myszki działające w podczerwieni i kompatybilne z bluetooth, oraz te małe cudeńka, które wystarczy przypiąć paskiem na palcu wskazującym. Cofnijmy się o parę dekad w przeszłość kiedy to komputery były równie drogie, wielkie i zawodne co - nie bójmy się tego nazwać po imieniu - niezwykle śmieszne z wyglądu.

 

Spójrzcie uważnie! Oto przed wami pierwsza na świecie myszka komputerowa. Wynalazcą tego urządzenia był w 1964 roku Doug Engelbart. W tamtych czasach krytykowano go, oraz cały współpracujący z nim zespół, za promowanie wizjonerskiej idei wykorzystania komputerów – a myszki w szczególności – jako narzędzi służących komunikacji, a nie jedynie sprawniejszemu redagowaniu tekstów. Na szczęście Engelbart był pewien, że wpadki nie będzie, a jego wynalazek zapiszę się już na zawsze na kartach historii.

 

 

Patrząc na powyższe zdjęcia, nie dziwię się wcale, że ludzie nie wierzyli w odkrywcze pomysły Engelbarta. Prababka wszystkich myszek wyglądem przypomina bowiem cegłę lub, co najwyżej, drewniane pudełko. Mimo tego, jesteśmy bardzo wdzięczni Doug’owi za to, że zrealizował swój projekt. W przeciwnym razie, czego byśmy dziś używali do obsługi komputera?

piątek, 11 czerwca 2010, yafud

Czy znasz już tekstowe demotywatory Śmieszne wpadki z życia wzięte. Same zabawne autentyki.

Polecane wpisy