Blog > Komentarze do wpisu

Koniec z kablem - czy to przyszłość komputerowych myszek?

Rozwijając wątek rozpoczęty w poprzednim tekście (tym o historycznych początkach myszki komputerowej) chciałbym wam dzisiaj przedstawić najnowsze osiągnięcie w dziedzinie myszek.  Póki co urządzenia te budzą rozbawienie, ale być może w niedalekiej przyszłości podbiją rynek.

 

Mysz komputerowa to zwyczajne urządzenie, którym większość z nas posługuje się na co dzień, choć mało kto o nim rozmyśla. Ci, którzy nie używają tradycyjnych myszek, korzystają zazwyczaj albo z manipulatora kulkowego (tzw. trackballa), albo z panelu dotykowego.

 

Oba wymuszają nienaturalne położenie dłoni, podobnie jak standardowa mysz. Taki stan rzeczy trwa już od lat 80 dwudziestego wieku, kiedy to wprowadzono ów sprzęt do powszechnego użytku. Niewielu ludzi zastanawia się nad tym problemem.

 

Myszki komputerowe mogą się jednak wkrótce zmienić na lepsze. W przyszłym roku na rynek ma wejść Air Mouse, która będzie kosztować 129 $. Dzięki temu gadżetowi o bardzo futurystycznym wyglądzie, uda się nam prawdopodobnie uniknąć nadwyrężania dłoni, za które odpowiedzialna jest długotrwała praca z myszą.

 

Nowy sprzęt – przeznaczony do nakładania na palce – działa tylko wtedy, kiedy dłoń spoczywa w naturalnej, płaskiej pozycji. Sprzyja to właściwemu ułożeniu ręki i pozwala na noszenie pomysłowego akcesorium nawet podczas pisania na klawiaturze. Twórcy zapowiadają, że nowość sprawi iż tradycyjna myszka przejdzie do historii - czas pokaże czy faktycznie tak będzie. Innowacyjne narzędzie jest bezprzewodowe i może działać nawet tydzień bez doładowywania, a to oznacza, że nie będziemy już tonąć po szyję w kablach i przewodach.

 

czwartek, 24 czerwca 2010, yafud

Czy znasz już tekstowe demotywatory Śmieszne wpadki z życia wzięte. Same zabawne autentyki.

Polecane wpisy

Komentarze
emibig
2012/12/31 23:46:41
Tak to juz jest
-
shortty
2015/06/26 21:16:38
Już chyba nic na tym świecie mnie nie zaskoczy, hehe ;-).
Pozdrawiam cieplutko!