Blog > Komentarze do wpisu

Dać informatykowi klocki LEGO to zbuduje...

No właśnie, sami zobaczcie co zbuduje.

Informatycy znani są ze specyficznego, "geekowego" poczucia humoru, dlatego wcale mnie nie dziwi, że ich kreacje powiązane są głównie ze sprzętem komputerowym, etc.

 

Poniżej przestawiam radosną twórczość geeków wykonaną z tytułowych klocków lego.
Kontroler PS3

 

Powyższy kontroler został stworzony na potrzeby reklamówki Sony w Chille.  Według twórców reklamy idea była taka, że konsola Playstation jako klasyk jest praktycznie tak sama rozpoznawalna jak klocki lego. Cóż, moim zdaniem, to chyba jakiś żart, ale możliwe, że się różnię od większości.

 

Apple iPad

 

Historia tego arcydzieła lego nie już nie jest śmieszna, ona jest przerażająca. Do nas zdecydowanie nie dotarł jeszcze taki szał na wszelkie produkty opatrzone logiem jabłuszka, jaki panuje za oceanem. Wyobraźcie sobie, że pewien internauta po przeczytaniu zapowiedzi nowego, wspaniałego produktu Apple na podstawie zamieszczonych zdjęć stworzył swój własny prototyp z klocków lego. Kolego, to właśnie przez takich informatyków są ludzie, którzy się nas boją...

 

Ollie z Twittera

 

Tego sympatycznego ptaszka, będącego "maskotką" serwisu mikro-blogowego Twitter powinniście znać. Historia jego powstania jest dosyć prozaiczna - córka znanego "artysty LEGO" zobaczyła go gdy tata siedział na Twitterze i poprosiła ojca, żeby jej go zbudował bo jest strasznie słodki. Swoją drogą aż strach pomyśleć co będzie gdy dziewczyna dorośnie i spodoba jej się np. Brad Pitt.

 

Logo Google

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj chyba najbardziej rozpoznawalnego loga z branży IT. Istnieją 2 takie naprawdę ogromne loga Google. Jedno z nich obecnie ozdabia  siedzibę w Nowym Jorku natomiast drugie znajduje się w Kopenhadze.

 

Wieloryb Błedu Twittera

 

Jeśli powyższy obrazek wydaje ci się znajomy - to znaczy, że zdecydowanie zbyt dużo czasu spędzasz na Twiterze. Taki obrazek pojawia się bowiem na stronie błędu. Może, więc czas trochę odpocząć od komputera? Pogłaskać psa, pobawić się z dziećmi i przytulić żonę?

 

Kolejne logo z Google

 

Ponieważ wujek Googiel musi być we wszystkim najlepszy. Wszędzie go musi być najwięcej, itp. Pracownicy koncernu na swoim blogu pochwalili się logiem, mało znanego u nas, komunikatora Google Talk wykonanym z klocków LEGO. Pytanie tylko czy na pewno zajmowali się tym podczas swojego czasu 20%. (Ciekawostka dla niewtajemniczonych: Wszyscy pracownicy Google mogą, a nawet muszą poświęcić 20% swojego czasu pracy na dowolnie wybrane "twórcze" cele)

 

Nintendo DSi

 

Szczerze mówiąc nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego jak Nintendo DSi. Nie zmienia to jednak faktu, że model wykonany z klocków LEGO przez Sean'a Keanney'a jest niesamowity. Został on zrobiony na zamówienie sklepu Nintendo w Nowym Jorku i składa się z 51,324 klocków. Co tu dużo mówić - przy tym każde inne dzieło tutaj opisane wydaje się śmieszne.

 

Na koniec... kolejne logo z Google

 

Powyżej zamieszczam filmik wykonany w technice stop-motion wyróżniony w konkursie na przedstawienie procesu tworzenia logo Google Chrome.

poniedziałek, 24 maja 2010, yafud

Czy znasz już tekstowe demotywatory Śmieszne wpadki z życia wzięte. Same zabawne autentyki.

Polecane wpisy