Blog > Komentarze do wpisu

Czy znacie oryginalnego BASHA?

Pewnie niewielu z Was było kiedyś na pierwowzorze niezwykle popularnego basha. Mowa o QDB - Quote Database, który gromadzi śmieszne cytaty i teksty z IRC'a, komunikatorów, etc. Co ciekawe założeniem zarówno polskiego odpowiednika jak i samego pierwowzoru było ograniczenie się do specyficznego humoru informatycznego.

 

Humor informatycznyPo czasie bash.org bardzo rzadko robi od tego wyjątki natomiast bash.org.pl bardzo rzadko wrzuca cytaty informatyczne (a początkowo również taka była idea serwisu). Z drugiej strony ciężko się dziwić właścicielom rodzimego serwisu humorystycznego - jakby nie było polska kopia przerosła już popularnością sam oryginał. (Swoją drogą coś musi być chyba na rzeczy bo polskie demotywatory.pl również nie są autorskim pomysłem, a ich odwiedzalność parokrotnie przewyższa odwiedzalność oryginalnego despair.com)

 

Wracając do głównego wątku - aby przybliżyć Wam trochę specyfikę geek'owego humoru z bash.org wrzucam parę tłumaczeń z najlepszych tekstów:

 

hm. Zgubiłem maszynę... dosłownie ją _zgubiłem_ odpowiada na pingi, działa w pełni sprawnie. Po prostu nie potrafię odkryć gdzie u mnie w mieszkaniu ją zostawiłem

 

WSZYSCY MOŻECIE MI SSAĆ PAŁĘ
er.
hej.
Typowa literówka.
te klawisze są tuż obok siebie

 

 

 

get up
get on up
get up
get on up
and DANCE
* nmp3bot dances :D-<
* nmp3bot dances :D|-<
* nmp3bot dances :D/-<
<[SA]HatfulOfHollow>zostanę bogaty i sławny po tym jak wymyślę przyrząd pozwalający na dźganie ludzi w twarz przez internet
Aaaa.. przy okazji nieznanych serwisów rozrywkowych. Wspomniałem o bash'u, wspomniałem o demotywatorach, a czy słyszeliście o nowym polskim projekcie opartym o tekstowe demotywatory, czyli śmieszne i pechowe historie?

piątek, 21 maja 2010, yafud

Czy znasz już tekstowe demotywatory Śmieszne wpadki z życia wzięte. Same zabawne autentyki.

Polecane wpisy